Vladimir Miloš je samostalni savjetnik u poljoprivredi s bogatim međunarodnim iskustvom, specijaliziran za tranziciju poljoprivrede po principima održivosti i primjenu digitalnih tehnologija. S višegodišnjim iskustvom rada na terenu, uključujući istraživanja, savjetovanja, studijska putovanja te organiziranje demonstracijskih aktivnosti, radio je s poljoprivrednicima iz brojnih država (Portugal, Španjolska, Velika Britanija, Francuska, Belgija, Nizozemska, Njemačka, Danska, Češka, Poljska, Slovenija, Srbija, Ukrajina, Rumunjska, Bugarska, Sjeverna Makedonija i Egipat).
Na svom dosadašnjem formalnom obrazovnom putu završio je Menadžment u poljoprivredi – bacc. (VGUK (današnji VUK) u Križevcima), Poslovna administracija – bacc. (CAH Vilentum, Nizozemska), Međunarodni agrobiznis – magistar (Aeres, Nizozemska) te Marketing i prodaju – magistar (DOBA, Slovenija). Uz navedeno, kontinuirano se usavršava u područjima rada poslovanja u poljoprivredi, održivoj tranziciji te rada s mladima. Završio je dodatne edukacije na teme pripreme i provedbe EU projekata, rad s mladima u ruralnim sredinama, pokretanja i vođenja društvenih poduzeća, uspostavljanje volonterskih programa, rad u međunarodnom okruženju, održivost poslovanja u poduzećima i javnim upravama, Six sigma, Lean, Kanban, liderstvo i menadžment u profitnim organizacijama i dr.
Odrađivao je stručnu praksu u globalnoj tvrtki za izvoz i uvoz voća i povrća – Total produce, Nizozemska i u tvrtki za istraživanje globalne održivosti korporacija uključenih u proizvodnju hrane – NVO Nederland. Tijekom prvog magistarskog studija proveo je godinu dana radeći u vodećoj nizozemskoj kompaniji za proizvodnju sadnica bobičastog voća. Tamo je stekao iskustvo vođenja međunarodnih timova s više od 200 osoba. Daljnje radno iskustvo stjecao je u Velikoj Britaniji na poziciji asistenta u stakleničkoj proizvodnji. Nakon kraćeg zadržavanja, odlazi u Ukrajinu na poziciju međunarodnog voditelja projekata gdje je implementirao CAPEX u iznosu od milijun američkih dolara. Investiranje se odnosilo na uvođenje digitalne tehnologije u pet tvrtki s ukupnim zemljišnim fondom od sedam tisuća hektara. Nakon Ukrajine radio je u raznim timovima u Španjolskoj, Francuskoj, Belgiji, Njemačkoj, Egiptu i Danskoj.
Suosnivač i predsjednik udruge SUMA, gdje koordinira razvoj organizacije. Iza sebe ima više od šest godina iskustva rada u civilnom sektoru i provedbi više od 30 projekata, uglavnom u ulozi voditelja. U civilnom sektoru specijalnost uključuje pisanje i provedbu projekata, vođenje timova, administraciju i međunarodnu suradnju. Aktivno se koristi engleskim, ukrajinskim, poljskim, ruskim i španjolskim jezikom, čineći ga iznimno prilagodljivim u međunarodnim projektima.